Aktiviteler

Nereleri Gezelim

1959 yılından bu yana Türkiye’de turizm hareketlerinin öncülüğünü yapan Erdek, sahilleri ve kumsalı ile ülkemizin en güzel plajlarından birine sahip. 12 km. uzunluğundaki sahil şeridinde turistik otel, motel ve dinlenme tesisleri mevcut.
Erdek, Bandırma ve Gönen bağlantılı olarak İstanbul- Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük illerle ulaşım imkânı bulunmakta.

Çakıllı olmayan altın renkli kum şeridinin baştanbaşa sardığı Erdek sahilleri, Türkiye’nin en güzel tabii plajlarından. Narlı, Ocaklar ve İlhan Köyü tabii kumsallarla çevrilidir. Erdek’e 1 km uzaklıkta bulunan Apostol(Çifte Oluklar), Seyitgazi(Adak) Tepesi, Palata Çeşmesi, Muhla Kalesi başlıca mesire yerlerinden. Ayrıca kıyı şeridi boyunca uzanan Ocaklar, Narlı, İlhan Köyleri ve Paşalimanı Adası gezilip görülmeye değer yerlerden. Plaj, Edincik altlarından başlayıp Çuğra’ ya kadar uzanıyor. Sahillerin hemen hemen tamamında konaklama tesisleri ve kamplar bulunabiliyor.
Şehir Surları: Aşağı Yapıcı yolundan gidildiği takdirde köy yakınındaki Demirkapı Mevkii’nde bazı sur kalıntıları görülebilir. Bu kalıntılar Erdek Körfezi’ne kadar uzanıyor.

Kaleler: Seyitgazi Tepesi’nde sekiz adet kale var. Ayrıca 5 km kuzeyinde Muhla Kalesi bulunmakta.

Erdek bölgesine aracınız ile geldiyseniz şanslısınız.. Erdek merkezi keşfettikten sonra, aracınız ile Ocaklar Köyünüde gezmeyi unutmayın. Deniz kenarında Kapıdağ eteklerindeki bu güzel köy, görülmeye değer.. Ocakları keşfettikten sonra Narlı Köyü istikametine giderseniz Marmara Denizinin engin güzellikleri sizleri, Adalar manzarası ile sizleri büyüleyecektir.

Avşa Adası
DMCA.com Protection Status